23 sie 2011

Ekotarg

A to znacie? Wirtualny targ ekologiczny, czyli serwis skupiający producentów produktów ekologicznych.
Ekotarg .Wyszukiwać można sklepy, producentów, restauracje i gospodarstwa agroturystyczne (ale tu ubogo, tylko jedna pozycja). Zapowiada się dobrze, ale zapewne z powodu słabej reklamy, niewiele osób (w tym także prowadzących ekobiznesy) o tym wie. Zatem propaguję, rozgłaszam, podaj dalej.

Edycja: Jak Partenia słusznie zauważyła jest jeszcze jedno miejsce dla zdezorientowanych konsumentów, którzy pragną kupić coś lokalnego, ekologicznego, organicznego, cruelty free i fair trade w dodatku.
Dobre zakupy na ekonsumencie to taki przewodnik-wyszukiwarka podzielony na przejrzyste kategorie. Można też samemu dodać markę lub producenta, jeśli jesteśmy przekonani, że jest OK. Co prawda na razie opracowane są tylko dwie kategorie (odzież i zabawki), więc niecierpliwie czekam na kolejne (kosmetyki, papier, elektronika, środki czystości, no i żywność).

4 komentarze:

Partenia / Partenocalypse pisze...

Moim zdaniem, ta akcja, też jest ciekawa http://dobrezakupy.ekonsument.pl/

ekomania pisze...

A rzeczywiście, słuszna uwaga :-) Zatem edytuję wpis

Gosz pisze...
Ten komentarz został usunięty przez autora.
Gosz pisze...

Byłam na <a href="www.ekotarg.pl>www.ekotarg.pl</a> Mają ciekawe artykuły muszę przyznać i smaczne domowe przepisy podają :) Dobra idea, mam nadzieję, że ludzie to przyswoją, bo samemu ciężko znaleźć teraz prawdziwych naturalnych producentów.