16 paź 2011

reFUN

Już od dawna chciałam napisać o wszechstronnym wykorzystaniu drewnianych palet, bo na zagranicznych blogach co rusz pojawiają się ciekawe przykłady mebli z tychże.
Ale dziś w sieci mignął mi pomysł prosto z warszawskiego Bródna - instalacja reFUN, czyli recyklingowy plac zabaw, w którym europalety też mają swój niemały udział.
"Znajdziemy tu m.in. portrety zrobione z mchu, korytarz z ram okiennych, szablony do tworzenia graffiti z błota, trasy do gry w kapsle, siedziska i kule z opon, przez które będzie można się przeciskać i wielką mobilną kulę z plastikowych butelek, która toczyć się będzie po trawie.
"reFUN" wyrasta z ducha recyklingowego festiwalu Przetwory. To tam projektanci się spotkali i postanowili coś jeszcze zrobić dla Warszawy. Są wśród nich profesjonalni dizajnerzy, z wieloletnią praktyką i doświadczeniem w pracy z dziećmi, ilustratorzy, muraliści, architekci - m.in. holenderska grupa REFUNC, Gabriela Kowalska, Katarzyna i Karol Przestrzelscy, Axel Void z Berlina. Zaprosił ich Targówek - dzielnica wyjątkowo otwarta na ciekawe projekty artystyczne (powstał tu już m.in. Park Rzeźby czy afrykańska toguna, autorstwa Pawła Althamera i Youssoufa Dary).
Instalacja powstała w ramach projektu społecznej rewitalizacji blokowisk "REBLOK", reblok.pl  "

1 komentarz:

hangai pisze...

reWELACJA! trzeba przetestować!