7 cze 2018

Dokąd jechać na wakacje - lipiec 2018

Zaczyna się letni czas festiwali, urlopów, mikro- i makrowypraw, a poniżej 5 propozycji dla tych, co jeszcze nie mają skonkretyzowanych planów.

1. Obóz dla klimatu - 18-22 lipca - Wilczyn/Konin (woj, wielkopolskie)
Zapowiada się ciekawie, program wciąż się tworzy i można dołączyć ze swoimi warsztatami/propozycjami!

2. Szkoła solidarności - dla młodych 5-13 lipca, Brok nad Bugiem

"Chcesz zmieniać świat na lepsze? Masz 18-26 lat? Weź udział w SZKOLE SOLIDARNOŚCI. To osiem fantastycznych dni spotkań, warsztatów i wykładów, które dadzą Ci narzędzia do działania.

Skąd sie wzięły ruchy postępowe? Jak rozmawiać z mediami? Jak działają kooperatywy? Czy ekonomia jest trudna? Przyjedź i dowiedz się – w towarzystwie 35 młodych, zaangażowanych ludzi z całej Polski.Wśród wykładowców: Adrian Zandberg, Anna Grodzka, Rafał Matyja, Beata Siemieniako, Maciej Szlinder


Szkoła odbędzie się w dniach 5 – 13 lipca w ośrodku Rzemieślnik w Broku nad Bugiem. Zapewniamy pełny, ośmiodniowy program, nocleg, wyżywienie oraz zwrot kosztów transportu. Opłata za Szkołę to 600 zł, jest możliwość ubiegania się o zniżkę. Nabór trwa do 14 czerwca."3. Wolimierz  - wiadomo. Festiwal XXXlecie Teatru Klinika Lalek  - 20-22 lipca

Stałą bywalczynią będąc, polecam. Program bogaty, ludzie cudowni, muzyka dobra. Dużo dzieci, psów i freaków :-)


4. Osada Twórców - Lato twórców 2018 (od teraz do końca wakacji)


"W 2017 w Lecie Twórców uczestniczyło 400 osób, w tym roku pogłębiamy doświadczenie! :) Czego będzie można doświadczyć ?

... nauka budowania naturalnego z gliny, słomy, konopi, ogrody permakultury, piece rakietowe,meble, stolarka, produkcja elektryczności - tego wszystkiego doświadczą uczestnicy wakacji z Cohabitatem w sercu Polski :)

# wydarzenie w przygotowaniu
# chcesz otrzymać powiadomienie o aktualizacji ? zapisz się: http://bit.ly/ZapisyLatoTworcow2018
# spotkanie na zachód od Łodzi
# 5 miesięcy (od maja do września), 10 turnusów
# tydzień doświadczeń na każdym turnusie
# największa przygoda lata
# gromada 600 osób z całej Europy"


Projekt fundacji Cohabitat - kolega Kokos mówi, że warto. 

5. No, i na koniec Rainbow Gathering - zlot posthippisów, od połowy lipca do połowy sierpnia , prawdopodobnie BieszczadyOd kilkudziesięciu lat Tęczowa Rodzina spotyka się na zlotach w różnych zakątkach świata. W tym roku europejskie zgromadzenie odbędzie się w Polsce, dokładne miejsce zostanie podane zainteresowanym mailowo kilka dni przed początkiem wydarzenia.  Można ewentualnie pisać do mnie na priv, jak już będę wiedzieć, to podam info dalej.
Top secret - top sacred. Wybieram się :-)

Brak komentarzy: