17 cze 2012

Meble z tektury po polsku

Memu czujnemu oku miłującemu karton nie umknęły kolejne polskie firmy, tworzące meble z tektury (oprócz znanego i lubianego Kartooni, oczywiście).

Interesująco wygląda propozycja z Wrocławia, czyli Tektoora. Jeśli szukacie tekturowej oryginalnej reklamy, to dobrze trafiłeś/aś. Oprócz klasycznych standów i stoisk targowych, Tektoora może zrobić dla was meble i zabawki:
Jest jeszcze stosunkowo nowa firma - Idea carton ze Szczecina.
W ofercie mają głównie krzesła i stoliki kawowe, ale można też zamówić "coś" według własnego projektu.


No, i jeszcze taką stronkę wyczaiłam: Meble eko, ale jest tak przeładowana reklamami, że nie znalazłam żadnej informacji o jej autorach, ani twórcach mebli, i czy w ogóle oferta jest aktualna.  A szkoda, bo projekty są ciekawe...

A dla fanów mebli z kartonu linkuję blog Szamana - Z kartonu. W zakładce projekty znajdziecie też opisy zmagań z tekturą i wyniki końcowe, te mniej lub bardziej udane :-)
Na zdjęciu lampa - Beczka:

3 komentarze:

Zielona pisze...

Idea carton to niestety nie jest przykład dobrej firmy. Ich produkty to podróbki projektów znanych projektantów. Ich krzesło Wave to w oryginale Wiggle Side Chair projektu Franka Gehrego, które na licencji może produkować tylko jedna firma- Vitra. Pozostałe projekty są również zapożyczone, a słowa o tym nie ma na stronie:(
Jak przyszłej projektantce jest mi z tego powodu bardzo przykro:)

A blog Szamana jest super, sama niedawno na niego trafiłam i nie mogłam się oderwać:)

ekomania pisze...

o, dzięki za komentarz. Plagiatom mówimy nie!

Szaman Ja pisze...

Wracam z wakacji a tutaj niespodzianka, wielkie dzięki za pozytywne komentarze