17 sie 2014

Jeszcze o huśtawkach

Kilka dni temu dowiedziałam się, że mój pomysł zamontowania huśtawek na opolskich przystankach autobusowych jednak nie znalazł się na liście projektów, na które będzie można głosować w budżecie obywatelskim. (Zgłoszony projekt jest niezgodny z § 2 pkt 2 Regulaminu Budżetu Obywatelskiego miasta Opola w 2015 roku. Phi!)
Nieoficjalnie się dowiedziałam, że na pociechę może ze 2 takie huśtawki powstaną poza budżetem. Ale dopóki się nie pohuśtam, nie uwierzę.

A tymczasem w Pradze można pobujać się na festiwalu Landscape (do 9 września, Nákladové nádraží Žižkov, Jana Želivského 2, Praha 3, codziennie od 13 do 21.00, za darmo), gdzie duet naOKRAJI/ Daniel Matějka & Hana Syrová prezentuje swój projekt Rozhuśtajmy krainę czeską! (Rozhoupejme českou krajinu!), a konkretnie 100 Huśtawek dla krainy/przyrody (100 Houpaček pro krajinu)
Przy czym huśtawka jest symbolem wspólnej radości, zabawy i wznoszenia się.


Hubert napisał: wreszcie zrozumiałem, o co ci z tymi huśtawkami chodzi. Huśtałem się chyba z pół godziny i siłą mnie trzeba było odrywać.

Chyba nie trzeba nic dodawać :-) Na koniec jeszcze zdjęcie z powyższej akcji 100 huśtawek dla, bo ponoć warte tyle co 1000 słów :->

1 komentarz:

Wredna Zołza pisze...

Nie zagłosowałabym za projektem huśtawek, gdybym w alternatywie miała np. plac zabaw dla dzieci albo renowacje szkolnego boiska czy rewitalizację ścieżki rowerowej. Cóż bujanie widać nie ma wielu zwolenników w magistracie.