19 lut 2016

Co dobrego #2

Ostatnie dni powodują, że rozpaczliwie szukam dobrych wiadomości. Bo gdzie nie spojrzeć - katastrofa. Puszczy grozi wycinka (jeszcze bardziej niż 3 tygodnie temu), polityki lepiej nie komentować, znów szukam pracy, a ciężkie myśli wiszą nade mną niczym smog nad Krakowem...Jak żyć?

 (źródło)

Niestety zapowiadany przeze mnie 3 lata temu portal Co dobrego nie zaistniał w sieci. Czasami nie wystarczą dobre chęci i dobre pomysły, bu...
Na szczęście jednak prężnie działają dobrewiadomosci.net.pl oraz fanpage nieaktualizowanej już strony dobrewiadomosci.org. Jest też trochę zbytnio przeładowany reklamami blog Same dobre wieści.
A za granicą? Jakiś czas temu Charaktery informowały o Mapie Wdzięczności, gdzie każdy może dodać zgłoszenie, za co jest wdzięczny. Sprawdziłam - mapa wciąż działa, choć szału nie ma - ostatni wpis pochodzi z 8 lutego. Może dodasz swój? Ponoć wdzięczność jest zaraźliwa :-) 
Dobre wiadomości ze świata można też sprawdzić na Positive News, Good News Network, czy Daily Good. Znacie, zaglądacie?

Dzisiaj dla równowagi zabawiłam się w Polyannę i wybralam z porannej prasówki 3 dobre wiadomości :-) Oto one:

1. W czeskich pociągach prywatnego przewoźnika Leo Ekspress wprowadzono wegańskie menu :-) Dobra wiadomość, jeśli ktoś akurat wybiera się do Czech. Kiedy doczekamy sie takiego jadła w Warsie?


2. W Hamburgu za to banują jednorazowe potwory. Tzn. wprowadzają zakaz (a może tylko wiążące wytyczne, niestety nie znam niemieckiego) kupowania z pieniędzy publicznych butelkowanej wody, kawy w aluminiowych kapsułkach, jednorazowych kubeczków i sztućców. Cudowne posunięcie systemowe, choć pewnie jeszcze długa droga do tego, aby pojawiło się w polskich urzędach i zamówieniach publicznych...

3. I w końcu wiadomość z polskiego podwórka - piękne zapałki z nasionkami produkowane przez firmę Wołoszyn. Wspaniały gadżet, nie tylko reklamowy, pragnę je mieć, palić i zasiewać :-)Firma produkuje także kartonowe ekopopielniczki, aby nie kiepować, gdzie popadnie, a samych zapałek (nie tylko z nasionkami) ma wiele różnych wzorów i rodzajów. Zainteresujcie się :-)

No, i dobrego weekendu życzę!

***
Zajrzyj też tu: #codobrego

Brak komentarzy: