6 paź 2009

Ogólnopolski Dzień Bezgotówkowej Wymiany Ciuchów


10 października został ogłoszony "Ogólnopolskim Dniem Bezgotówkowej Wymiany Ciuchów" i w związku z tym w całym kraju organizowane są imprezy wymiankowe, inaczej mówiąc - swap parties.
Co to jest swap?

W Opolu także odbywa się dziś vintage-swap-party. O 17.00 w Musiołówce. W programie pokaz mody szmatexowej, więcej informacji tu.
"Idea swapa opiera się na obserwacji, że każdy z nas ma w szafie ubranie, którego z jakiegoś powodu nie nosi. Może to być nieudany zakup, nietrafiony prezent czy coś, co przestało się podobać albo nie pasuje już rozmiarem. Impreza swapowa jest znakomitą okazją, aby pozbyć się takich rzeczy, znajdując im nowego właściciela. Wszystko to bardzo tanio i ekologicznie, bo ubrania nie trafiają na śmietnik, ale w dobre ręce. A potrafią być wśród nich prawdziwe ciuchowe perełki! Dlatego jeśli ktoś ceni sobie oryginalność, swapy są dla niego idealnym rozwiązaniem. (...) Swapy mogą przybierać
rozmaite postacie. Kawka i ploteczki kilku przyjaciółek w domu jednej z nich, połączone z wymienianiem się ubraniami, które zalegają na półkach ich szaf to także swap - do niego zachęcamy Was szczególnie. Swapy mogą mieć też bardziej zorganizowany charakter i odbywać się w przestrzeni publicznej: knajpach, lokalach biurowych, szkołach, uczelniach itp. Jest wiele rodzajów imprez polegających na bezgotówkowej wymianie. Na niektóre rzeczy trzeba przynieść dzień wcześniej, aby zostały wycenione lub zweryfikowane. Jeżeli odzież podlega wycenie, jej właściciel otrzyma żetony, za które będzie mógł zrobić zakupy następnego dnia. Jednak najpopularniejsze są spotkania, podczas których króluje zasada: ciuch za ciuch.
"

2 komentarze:

Stiopa pisze...

A 17 października jest światowy dzień strejt edzia, he he!

mamowo pisze...

no, to swietujemy!
zapraszasz na XXXparty na Końcu Świata?