18 lip 2011

Życie w komunie

Komu jak komu, ale Polakom komuna źle się kojarzy...
Tymczasem są tacy, którzy chcą żyć w komunie, o ile rozumiemy przez nią niewielką społeczność ludzi, realizujących wspólne cele. Wbrew powszechnej opinii, życie w komunie to nie utopia, co udowadniają liczne przykłady społeczności "żyjących po swojemu", rozrzucone po całym świecie, w Polsce też. Ekowioski, ekoosiedla, wspólnoty alternatywne - powstają, rozwijają się, rozpadają się...
Dla zainteresowanych tą tematyką podsuwam ciekawy warsztat, który odbędzie się w Czechach (Podoli u Bouzova, woj. ołomunieckie) od 29 do 31 lipca.Zajęcia poprowadzi Diana Leafe Christian - jedna z największych ekspertek od komun :-)
Cena: 3800 koron za 3 dni (wegetariańskie wyżywienie, tłumaczenie symultaniczne, materiały w cenie). Program interesujący - m.in. modele komun kooperatyw, konflikty strukturalne i sposoby ich rozwiązywania, określanie celów i sensu wspólnoty, proces decyzyjny, konsensus, krąg, gra planszowa Komuna, odpowiedzialność, porozumienie bez przemocy. Szczegóły na stronie organizatora - Permalot.

Brak komentarzy: