27 maj 2009

poradnik ekologa, czyli zaprzyjaźnij się z dżdżownicą

Kolejna zielona strona, tym razem z bardzo wyczerpującym Poradnikiem ekologa. Wiele pożytecznych rad, podzielonych na kategorie typu kuchnia, łazienka, zakupy, działka, ochrona przed hałasem a nawet ekologiczny ślub czy pogrzeb. W zasadzie nie musisz czytać tego bloga, wystarczy zajrzeć do poradnika w pigułce, przeczytać, no i wdrożyć w życie :-)
A skacząc od linku do linku (czy też raczej z linki na linkę) ze wspomnianej już strony Warszawskich Ekospotkań, natrafiłam na stronę sympatycznego stowarzyszenia wiejskiego Zielona Przestrzeń A na stronie niespodzianka w formie książki dla dzieci pt. Zaprzyjaźnij się z dżdżownicą .
"Książka stanowi zbiór ciekawych eksperymentów oraz informacji związanych z rolnictwem ekologicznym: uprawie zgodnej z naturą, ekologicznej żywności, starych odmianach drzew owocowych i tradycyjnych rasach zwierząt, bioróżnorodności na wsi oraz ekorolnikach - pasjonatach.

Przeznaczona głównie dla dzieci, będzie również inspiracją dla nauczycieli oraz rolników ekologicznych zajmujących się edukacją we własnym gospodarstwie.

Publikacja zawiera wiele kolorowych zdjęć. Została wydrukowana na papierze w 100% makulaturowym.

Osoby, organizacje i instytucje zainteresowane otrzymaniem książki prosimy o składanie zamówień (imię i nazwisko lub nazwa organizacji, adres) pod adresem: info@zielona.org

Książka jest bezpłatna."

Brak komentarzy: