7 lut 2010

Eko-pieczątka

no, czy to już nie przesada aby?
Ekologiczne pieczątki z serii GreenLine firmy COLOP

"Chroniąc naszą przyszłość...
Wprowadzając serię Green Line promujemy produkty o wyjątkowych cechach i strategicznym znaczeniu. W trosce o ochronę zasobów naturalnych wspieramy produkcję innowacyjną, która chroni najcenniejsze surowce i dąży do minimalizacji odpadów.

 

Odśwież biurową atmosferę...
Kolorystyka automatów serii Green Line, która podkreśla rzeczywiste cechy produktu -wprowadza do każdego biura łagodny klimat. 

 
Konsekwencja...
Jeśli posiadasz w swojej firmie produkty ekologiczne, wprowadzając pieczątki serii Green Line zadbasz o spójność swych działań.

Materiały użyte w produkcji Plastik przeznaczony do produkcji
Do produkcji plastikowych elemntów pieczatek serii Green Line używamy w przeważajacej cześci plastiku odzyskanego w procesie recyclingu. Plastik, który pozostaje odpadem w normalnym cyklu produkcyjnym jest podstawa produkcji serii Green Line. Firma COLOP kupuje ten materiał. Drewniane uchwyty w modelach Classic Line Green Line sa wykonane z buku - drzewa, które jest łatwo odnawialne w naszej strefie klimatycznej. Drzewo to pochodzi z lasów oznaczonych certyfikatem FCS. Forest Stewardship Council - znak odpowiedzialnej gospodarki leśnej.

Opakowanie
Jedną z cech wyróżniających system certyfikacji FSC jest to, iż łączy on wszystkie zainteresowane grupy na zasadach równorzędności. FSC podzielony jest na trzy izby mające równy wpływ na podejmowane decyzje: społeczną, ekonomiczną i środowiskową. Ta sama struktura zachowana jest zarówno na płaszczyźnie globalnej FSC jak i na płaszczyźnie krajowej (Krajowe Inicjatywy).
Karton użyty w procesie produkcji opakowań to materiał pochądzący w 100 % z procesu odzysku. Karton nie jest w żaden sposób uszlachetniany i jest dodatkowo tylko częsciowo zadrukowany. "

Ekomarketing jak się patrzy... Ale czy to aby nie eko-ściema?

1 komentarz:

ekoista pisze...

Zastanawia mnie dlaczego te pieczątki są czarno-zielone. czy z racjo ekologii nie powinny być bez barwników?

Ruti