22 kwi 2010

22.04 - Dzień Ziemi

Dzisiaj w Polsce obchodzony jest Dzień Ziemi. Tzn. przynajmniej teoretycznie, bo większość imprez (w tym słynny festyn na Polach Mokotowskich w W-wie, z którym Dzień Ziemi kojarzy mi się najbardziej) odbędzie się w najbliższy łikend.

Jednak już dzisiaj można zacząć świętować, sprawdź, czy w twoim mieście też :-)
Muszę chyba wprowadzić poprawkę do Wikipedii, która twierdzi, że na całym świecie Dzień Ziemi obchodzony jest w dniu równonocy wiosennej (czyli 20/21.03), a u nas dopiero miesiąc później. Otóż poszperałam dzisiaj trochę i wychodzi na to, że cały świat obchodzi Dzień Ziemi dzisiaj, a pierwszy dzień wiosny to zupełnie inna historia...
Natomiast w tym roku Dzień Ziemi jest podwójnie jubileuszowy (40 rocznica na świecie i 20 rocznica obchodów w Polsce) i odbywa się pod hasłem - "Różnorodność w nas, bioróżnorodność wokół nas".

3 komentarze:

aga pisze...

we Wro nic się nie dzieje?! jestem w szoku

ekomania pisze...

w Opolu też kicha. Tzn. jakieś worki na śmieci można dostać, żeby posprzątać teren publiczny, ale poza tym cisza i spokój.

aga pisze...

we wro przy okazji ekojarmarku (kilka razy w roku) można wymienić zużyte baterie, makulaturę, szkło itp. na bilety do kina i teatru, więc i tak fajnie. ale że na Dzień Ziemi nikt nic nie zorganizował...