16 kwi 2012

Klub Ładnie Naprawię - polska odpowiedź na Repair Cafe

Relację z I Zjazdu Kooperatyw Spożywczych napiszę później, jak się wyśpię. Podobnie jak zachętę do hucznych obchodów Tygodnia Weganizmu.
A tymczasem - w imieniu serwisu Ładnie naprawię zapraszam na pierwsze spotkanie Klubu Ładnie Naprawię.

Czy czyta nas Łódź?? Bo to tam odbędzie się spotkanie inauguracyjne. Już jutro, 17 kwietnia 2012 r. (wtorek) od godziny 17.00 - 19.00 w kawiarni Mebloteka Yellow ul. Piotrkowska 138/140, (stara fabryka w głębi podwórka na terenie kompleksu Off Piotrkowska).

Klub to cykliczne spotkania użytkowników serwisu Ładnie Naprawię oraz wszystkich osób które są zainteresowane naprawianiem, odnawianiem, przerabianiem, recyklingiem, upcyklingiem.

Podczas spotkania będzie można podyskutować na temat sposobów naprawiania, przerabiania, odnawiania, wymienić się doświadczeniami, radami oraz wskazówkami w tej dziedzinie.

Dla wszystkich zainteresowanych dostępny będzie komputer z dostępem do internetu za pomocą którego będzie można założyć konto w serwisie Ładnie Naprawię i dzięki temu prezentować rzeczy, które chce się oddać do naprawy bądź ofertę świadczonych usług w zakresie naprawiania. Osoby, które nie są biegłe w obsłudze komputera otrzymają niezbędną pomoc i wskazówki dotyczące korzystania z serwisu Ładnie Naprawię.

Ponadto podczas spotkania zaprezentujemy:
-  Serwis Ładnie Naprawię (idea działania, dla kogo działamy, co udało się naprawić do tej pory)

Udział w spotkaniu Klubu Ładnie Naprawię jest bezpłatny. Wszystkim klubowiczom Kawiarnia Mebloteka Yellow oferuje 50% zniżki na kawę, herbatę w trakcie trwania spotkania klubu!   

Zapraszamy Juniorów i Seniorów do wspólnego ładnego naprawiania! Czekamy na wszystkich artystów w swoim fachu nie zależnie od wieku, profesji, wykształcenia!
 
W przypadku pytań (także od osób, które chciałyby założyć taki klub u siebie) prosimy o kontakt:
Maciej Mazerant
tel. 606732886
 Relacje mile widziane :-)

Zapowiada się rozwój polskiej wersji kawiarenek naprawczych? Oby, bo idea holenderskich Repair Cafe jest po prostu boska. W skrócie - to sieć miejsc, gdzie można przyjść z jakimś zepsutym klamotem i spróbować go naprawić korzystając z pomocy doświadczonego wolontariusza Złotej Rączki. 
"  - Po prostu utraciliśmy nawyk, a właściwie kulturę reperowania rzeczy; wyrzuca się je zbyt łatwo, a przecież można przywracać je do użytku - mówi Martine Postma, inicjatorka i założycielka już 20 "naprawczych kawiarenek" w Holandii. W wynajętym w Amsterdamie lokalu na ścianach wiszą piły, śrubokręty, kable elektryczne. Czterech entuzjastów elektroniki pracuje nad zepsutą aparaturą stereo i odkurzaczem, a dwie szwaczki reperują odzież. "
Trzymam kciuki za Klub Ładnie Naprawię, przybywajcie tłumnie, zakładajcie u siebie :-)

1 komentarz:

Musta pisze...

Ciekawy pomysł... Zobaczymy, czy się przyjmie :)