19 gru 2012

Webinar Cohabitatu

Co prawda tytuł posta brzmi dość egzotycznie, ale już mówię, o co chodzi.
 Cohabitat zaprasza na kolejne spotkanie - tym razem w gronie osób, którym bliska jest idea samowystarczalności. 


"Czy zastanawiasz się czy w ogóle możliwe jest aby być w pełni samowystarczalnym tj. produkować na własne potrzeby energię elektryczną, żywność, lokalnie przetwarzać produkty przemiany materii oraz pozyskiwać wodę? Informacje na ten temat są bardzo zdawkowe, niewielu próbowało, jeszcze rzadziej słyszy się o sukcesach. Energia elektryczna od 1 stycznia 2013 będzie droższa za sprawą wejścia przepisów unijnych tzw. "pakietu klimatyczno-energetycznego", więc może jest to dobra okazja aby porozmawiać o alternatywach.

Dużo się mówi o wiatrakach i panelach fotowoltaicznych - jednak produkty dostępne komercyjnie często odstraszają swoją ceną a ich trwałość budzi wątpliwości.
Ten webinar zabierze uczestników w niezwykłą podróż po świecie otwartych rozwiązań technologicznych open-hardware, które zaprojektowane są z myślą o użytkownikach, chcących wziąć sprawy w swoje ręce, zrozumieć zasadę działań poszczególnych urządzeń i zbudować je samodzielnie.

Uczestnicząc otrzymasz wskazówki, które pomogą Ci zbudować :

- dom w technice strawbale
- system toalety separująco-kompostującej
- generator zgazowujący drewno (holzgas)
- turbinę wiatrową o mocy 1kW
- domową mikrobiogazownię
- koncentrator słoneczny
- hydrauliczną prasę do cegieł z gliny prasowanej
- spawarkę
... oraz wiele innych technologii i narzędzi, które złożą się na koncepcje kompletnego ekosystemu, który zapewnia nie tylko współczesny komfort ale również bezpieczeństwo zasobowe i niskie koszty życia.

czas trwania: ~90 min (całe spotkanie będzie nagrywane i udostępnione wszystkim zarejestrowanym uczestnikom po jego zakończeniu)
miejsce: Internet (otrzymasz link na maila)
data i czas: 19.12.2012 godz. 20.00"

Wciąż można się zapisać (koszt to 30zł - sugerowany, ale każda dobrowolna kwota od 10zł w górę będzie akceptowana). Już się nie mogę doczekać :-)
Wszelkie dodatkowe informacje tu.

Brak komentarzy: