5 sty 2012

Ekologiczna praca

Ekologiczna praca.100 sposobów, aby ochrona środowiska stała się naszym znakiem firmowym to poradnik, jaki otrzymałam z wydawnictwa National Geographic (jeden z serii poradników ekologicznych).

Ponieważ w gruncie rzeczy ekoporadników książkowych nie ma znowu zbyt wiele, to przejrzałam z zainteresowaniem. Oprócz rad oczywistych typu "drukuj po obu stronach kartki", znalazłam też kilka cennych uwag dotyczących wyższości kooperacji nad konkurencją, zalet symbiozy, wzajemności i inspirowania się naturą.  Nie zabrakło rad dotyczących certyfikatów ekologcznych, Fair Trade, ISO, zaangażowania lokalnego i wspierania wolontariatu. Sporo miejsca zajmują porady dotyczące komunikacji (np. ograniczenia delegacji na rzecz videokonferencji) i transportu. Ale z pewnością nie czytali  ich zarządcy biurowca Warsaw Financial Center, bo pewnie nie zabranialiby swoim pracownikom przyjeżdżać do pracy na rowerze.
Jest też kilka klasycznych porad dotyczących ekobiura. Podoba mi się też hasło przyświecające serii "Nie wystarczy być miłym - trzeba być też ekologicznym".
W tej beczce słodu znajdzie się kropelka dziegciu - wszystko ładnie i pięknie, ale po co oddzielnie foliować każdą książkę? Hm?
Recenzje kolejnych poradników autorstwa inicjatorek akcji Clean Up the World wkrótce!

1 komentarz:

Magda Kościańska pisze...

Super, cenne informacje - właśnie czegoś takiego szukam. Dzięki za ten wpis :) Ogółem - ciekawy, wartościowy i inspirujący blog, z chęcią będę tu zaglądać. Pozdrowienia!