18 maj 2012

Festiwal Dobrej Energii

Dostałam cynk o II Beskidzkim Festiwalu Dobrej Energii. Niech się szykuje Bielsko-Biała, bo to już jutro i w niedzielę. Ma być tanecznie, kulinarnie, recyklingowo i edukacyjnie zarazem.  


"Park Edukacyjny INTERAKCJE, w którym nauka o prawach przyrody, fizyki i innych dziedzin odbywa się za pomocą eksperymentów i wspólnej rodzinnej zabawy. Rodziny doświadczą zabaw i nauki bez prądu: jak powstaje film, na czym polegają złudzenia optyczne, czy można samemu wytworzyć prąd, jak rozpoznać poszczególne gatunki zwierząt i drzew? – Tego typu interaktywna edukacja jest skuteczną i efektywną metodą nauczania. W INTERAKCJACH uczymy szacunku do przyrody i udowadniamy, że każda dziedzina nauka może być inspirująca, jeśli angażuje, pobudza zmysły i emocje dziecka. – mówi Elżbieta Legoń, wiceprezes Parku.
Na rodziny czeka też 10 eko-stacji czyli stanowisk warsztatowych, w których dzieci zamienią się w eko-ekspertów m.in.: kucharza, dizajnera, architekta, przyrodnika i fizyka. Eko-stacje to specjalnie przygotowane stanowiska, na których dzieci nie tylko zapoznają się z ideą oszczędzania energii, ale zobaczą, że o środowisko można dbać w wielu dziedzinach życia. Przekonają się, że do zabawy nie są konieczne nowe zabawki, których wyprodukowanie wiąże się z zanieczyszczeniem środowiska. Zobaczą, że do dobrej zabawy można wykorzystać na pozór niepotrzebne przedmioty."

"Ponadto już od 14 maja można w GEMINI PARK w Bielsku-Białej obejrzeć wyjątkową wystawę „Drugie życie rzeczy – produkty z recyklingu”. Ideą było pokazanie, że recykling może być estetyczny, nowoczesny i funkcjonalny. Na wystawie można zobaczyć portfele z dętek, torebki Ecoist stworzone z błędnie wyprodukowanych opakowań, puf powstały z foliówek, torebka z pasów bezpieczeństwa, jadalna naczynia jednorazowe z otrębów, miski i talerze z płyt winylowych i wiele innych dizajnerskich przedmiotów."

Bawcie się dobrze :-)

Brak komentarzy: