1 maj 2012

Rady dla ekonieboraków

Znacie "Drakę Ekonieboraka"?


To stosunkowa nowość wydawnictwa Albus, ale po tej recenzji stwierdziłam, że nie mam już nic więcej do dodania ;-) Książka przeznaczona jest raczej dla starszych dzieci (zwłaszcza wstawki teoretyczne, które przeplatają się z wierszykami), bo Córka w wieku 4+ słuchała fragmentu o emisji CO2 z takim samym brakiem zainteresowania, co ja informacji o EURO 2012 albo Lidze Mistrzów. Tzn. bez przerywania, co by nie urazić wspólrozmówcy, ale jednak subtelnie wyrażając znużenie tematem (ziew). Poza tym duży plus za szatę graficzną i całokształt. A kto jeszcze nie czytał, a chciałby się dowiedzieć, jakie przygody miał Ekonieborak, to ma okazję wziąć udział w konkursie organizowanym przez serwis Zielona Lekcja.
Do 15 maja można przysłać zdjęcie, które pokazuje, jak uczestnik konkursu "Pokaż, że nie jesteś ekonieborakiem" dba o środowisko.Szczegóły tu.

A skoro już o konkursach mowa, to jest jeszcze Rekonstrukcje, czyli drugie życie śmieci. Do 31 maja można przysyłać zdjęcia lub filmy, w których pokażecie swoje twórcze przeróbki. Zwycięzca najciekawszego projektu wystąpi w programie TVN :-)

Brak komentarzy: