17 maj 2013

Konkoors, tektoora, jea!

A zatem i azaliż powiadam wam, że jest czas na czytanie, jest czas na pisanie i jest czas na konkurs. Który dzięki firmie Tektoora niniejszym ogłaszam.
Z mojej miłości do kartonu zwierzałam się już wielokrotnie, o Tektoorze też już tu kiedyś wspominałam. Nie jest to więc firma z kosmosu i zupełnie nieznana, ale rodzima (z Wrocławia), full recykling i fajne pomysły.
Nie wiem, jak bardzo trzeba was zachęcać do wzięcia udziału, ale wiecie - zbliża się Dzień Matki, Dzień Dziecka, Dzień Ojca, komunie, urodzinki, imieninki i inne imprezy - a taka ramka (wręcz rama) z wybranym przez was zdjęciem w dużym formacie może być naprawdę efektownym prezentem. Czyż nie? Zadanie konkursowe jest proste, zasady nieskomplikowane, na odpowiedzi czekam do przyszłego piątku, potem naradzam się sama z sobą i typuję zwycięzcę.

Ad rem, czyli do tektury:
Treść Konkursu:
Opisz w kilku zdaniach i zamieść jako komentarz do tego wpisu, dlaczego warto wykorzystywać tekturę w aranżacji pomieszczeń.
Nagrodzona zostanie najciekawsza propozycja.

Nagroda:
Tekturowa ramka w formacie B1 (w zależności do jakości zdjęcia wielkość ramki może się nieco zmienić) z nadrukowanym zdjęciem przesłanym przez zwycięzcę konkursu.
O taka:

Czas trwania konkursu:
7 dni od dnia publikacji informacji o Konkursie, czyli do 24 maja (piątek), kiedy to po godz. 20.00 zamieszczę wyniki :-)

Organizatorzy konkursu:
Ekomania i Tektoora

6 komentarzy:

Marietta pisze...

Po prostu, bardzo oryginalne rzeczy można wykonać z tektury. Sama w pracy poniekąd mam do czynienia z tekturą. Wjeżdżają do nas jakieś powycinane kształty, a wyjeżdżają bardzo solidne produkty. Tektura nie jest bardzo droga, a można z niej wykonać wszystko! Po pomalowaniu do złudzenia może przypominać inne surowce. Jednak ja mając np. łóżko czy fotel, wcale tej tektury bym nie ukrywała, raczej chwaliłabym się, że mam taki super mebel i on jest właśnie z tektury. Trwa moda na oryginalność, niepowtarzalność, dlatego meble z tektury, jak i inne elementy aranżacji wnętrz mogą tutaj wiele zwojować.

Szmaragdowa pisze...

Tektura we wnętrzu jest niczym ziemniak w kuchni, bo można z niej wytworzyć i funkcjonalne meble, i dekoracyjne formy. Dzięki swej lekkości każdy z łatwością może je przenosić, ponadto cechuje się unikalną właściwością – podatnością na zgięcia, a przy tym niezwykłą wytrzymałością. Przy składaniu mebli nie potrzeba ani kleju, ani śrubokręta. Ściany można obłożyć fantazyjnymi kostkami z tektury, ustawić krzesła lub fotele, stolik, kanapę z tektury. Postawić zegar czy półkę na książki. Zawiesić ozdobny żyrandol tekturowy. Segregatory, pojemniki do przechowywania, pufy, zabawki dla dzieci to już codzienność. Do tego ten falisty wzorek, który zdobi przestrzeń. Niektóre modele można rozkładać jak akordeon, zatem w razie potrzeby można je złożyć i zaoszczędzić na powierzchni. Kreatywność nie zna granic. Wszystko można barwić w dowolne kolory, jest ekologiczne, więc wystrój wnętrza można zmieniać jak często się tylko chce bez wyrzutów sumienia. Do tego trzeba wspomnieć o niskich kosztach zakupu materiału. Dlatego warto:)

Asia Surma pisze...

Tektura-natura
Wykorzystanie tektury w aranżacji wnętrz ma sens, po pierwsze recykling, upcykling, uważam ze w dzisiejszych czasach powinniśmy być świadomymi konsumentami, a wszystko co kupujemy jest zapakowane w milion kartonów, kartoników, folii, woreczków itp.itd. po rozpakowaniu nowej pralki, czy mebli wyrzucamy na śmietnik masę TEKTURY która kończy swoje życie wśród innych śmieci! Dlaczego? Nie wiem, tektura ma niesamowitą fakturę, w którą można ingerować, barwę, naturalną brązowo-szarą, jest podatna na wszelką obróbkę, można ją kleić ze sobą, wycinać, łączyć, malować, obklejać, daje ogromne mozliwości, jest tania, ale nie tandetna, pozwala na bycie kreatywnym, daje możliwośc uwolnienia swojej wyobraźni, nie zamyka nas w schematach pozwala na oryginalność a jednocześnie korzystając z niej dbamy o środowisko!
Jak nasz mebel lub inny coś się zniszczy czy zabrudzi, bez problemu można wziąć i przerobić na coś innego. Dlatego, że TEKTURA jest materiałem ogólnodostępnym, można tworzyć bez końca, wyrażać siebie, być twórczym, nieszablonowym :)

Joanna Pabel pisze...

Jestem tekturowym zbieraczem. Każde pudełko może się przydać i koszt wliczony jest w produkt. Ostatnie moje "tekturowe" dzieło można zobaczyć na moim blogu. Jest to hełm dla mojego synka ( http://becreativemommy.blogspot.co.uk) . Kiedy wymęczę już karton z każdej możliwej strony londuję on w naszym niebieskim recyklingowym koszu i czeka na kolejne swoje życie. Aktualnie siedzi w mojej głowie większy projekt. Kuchnia dla synka.

Joanna Pabel pisze...

A dlaczego we wnętrzach bo w jest estetyczna , mocna i daje nieskończenie dużo możliwości. Estetyczna jest pod warunkiem , że jest nowa, ale taka po pieluchach czy innych firmowych rzeczach . Trzeba jej pomóc. Ale czy ta z której robione są meble jest eco. Mam mieszane uczucia tym bardziej, że przy recyklingu papieru wytwarza się też wiele szkodliwych substancji. Ja ciesze się z robionych kartonowych rzeczy nadając kartoną drugie życie.
Chyba do końca nie potrafię odpowiedzieć na pytanie

wazka pisze...

Tektura-coś co można wykorzystać na wiele sposobów. Więc dlaczego by nie w domu. My z dzieckiem lubimy rózne eksperymenty związane z recyklingiem-ślimaki z dętek, strusie z butelek plastikowych a z tektury robimy teatr. Uważam że jak coś można wykorzystać ponownie a jeszcze na dodatek jest wytrzymałe, estetyczne to trzeba jak najbardziej to eksponować. Niedługo spodziewamy sięz żoną drugiego dzidziusia i już rozglądamy się za tekturową kołyską. I nie jest to żaden kaprys związany z modą tylko przy dzieciach czlowiek zaczyna patrzeć inaczej na nasze środowisko, naturę. Staramy się wykorzystywać to co możemy ponownie. Powierzchnia tekturowa daje duże pole do fantazjowania ;) Jako tata 5 letniej Coreczki wiem również że sam daję przykład dziecku jak postępować by żyło się nam lepiej. Dlatego uważam że tekturowe, drewniane zabawki są najlepsze. Nie ma to jak wspólne malowanie kartonowego domu ;) Z całą rodziną popieramy tekturowe szaleństwo ;) Darek yarpen.333@wp.pl