1 lut 2014

Ministerstwo Dobrego Mydła

Nie tylko bycie blogerę i współpraca z Ulicą Ekologiczną przynosi mi profity w postaci testowania różnych ekoproduktów...
Okazuje się, że działanie w kooperatywie (pozdrowienia dla Tomka!) też owocuje gratisowymi próbkami. I to niekoniecznie spożywczymi...
Po wymianie kilku maili z Anią z Ministerstwa Dobrego Mydła przedwczoraj dostałam dla kooperatywy opolskiej pięknie pachnące pudełko po naturalnie mętnym soku jabłkowym. Ale w środku nie było soku, tylko torebki z mydełkami opisanymi jako Czekomiętki, Miętki, Arielkowe z brokatem, Kokosowe z pianką, Czarny imbir, Superdelikatne z masłem shea oraz bardziej tradycyjnie Kawa, Cynamon, Lawenda, Orkisz. Wszystkie podzielone na zgrabne jednorazowe kostki.
I wszystkie wegańskie i ręcznie robione. Cuda.

Dzięki temu pachnie mi teraz w domu jak w sklepie Lush'a ♥
A Ministerstwo Dobrego Mydła tak się przedstawia:
"Mydło robimy same tradycyjną metodą na zimno i na ciepło łącząc oleje i masła roślinne z ługiem sodowym. Używamy do tego przede wszystkim oliwy z oliwek, oleju kokosowego, palmowego, olejku rycynowego, rzepakowego, masła kakaowego, masła karite i oleju migdałowego. Mieszamy to wszystko a na końcu dodajemy różne dodatki. Żadnych polepszaczy, utwardzaczy, slsów i takich świństw. Niektóre mydełka mają kosmetyczny zapach (wszystkie ściągamy z zagranicy, mają atesty) no bo jeśli się komuś marzy czekoladowe mydło to czemu nie, ale barwimy je tylko naturalnie: roślinami, glinkami, algami albo mikami mineralnymi. Robimy jeszcze balsamy do ciała w kostkach z olejów, maseł i wosku pszczelego z wujkowej pasieki, smarowidełka do ciała, balsamy do ust i kule musujące kąpielowe z pełnym mlekiem i olejkiem z pestek winogron. Aha, i scruby korzenne do ciała. W maju otwieramy się oficjalnie bo rzuciłyśmy wszystko w życiu i otwieramy mydlarnię."

I myślę, że będę stałą klientką, bo co prawda mogłabym sobie zrobić mydło sama, ale nie sądzę, żebym zrobiła to lepiej:-)

2 komentarze:

EKO HOLIK pisze...

Czy panie mają jakąś stronę internetową?

ekomania pisze...

Chyba jeszcze nie, tylko profil na fb: https://www.facebook.com/ministerstwodobregomydla?fref=ts