19 mar 2012

Ekokurierzy

Ecokurierzy.pl to serwis z tzw. zmarnowanym potencjałem. Dobrze się zapowiadał, kiedy ruszał ponad rok temu, ale aktualnie na stronie wisi tylko kilka ofert. Założenie było proste - serwis miał (ma) służyć ludziom, którzy szukają taniej możliwości przesłania paczki z ominięciem firm kurierskich, a z wykorzystaniem zwykłych samochodów osobowych, których tysiące przemierza Polskę każdego dnia. Dodatkowo miał pełnić funkcję podobną do carpooling.pl, czyli transportu ludzi. Aukcyjny system komentarzy miał uwiarygodnić uczestników. Na stronie może się zalogować każdy, zarówno osoba, która chce być przewoźnikiem, jak i ta która szuka kuriera.
No, ale coś nie zagrało, tylko co? Za słaba promocja? Zbyt duża konkurencja w świecie firm kurierskich? Zbyt małe zaufanie społeczne? Nie wiadomo. W każdym razie serwis jeszcze działa, może z wiosną klientów przybędzie?
Tymczasem warszawscy kurierzy rowerowi także ledwo zipią, donosi gazeta. Nie ma komu jeździć po niebezpiecznych ulicach i wdychać spaliny, niezależnie od pogody. Na szczęście inicjatywa spółdzielców TimeBomb ma się (mam nadzieję) świetnie. To jeszcze jedno potwierdzenie w jak różnorodny sposób mogą działać spółdzielnie socjalne. Trzymam kciuki.

Brak komentarzy: