17 sie 2010

Eko-samorządowiec

Natrafiłam na stronę Eko-Samorządowca w nadziei, że dowiem się czegoś ciekawego na temat kar, które Polska od lipca musi płacić UE za niedotrzymanie zobowiązania do zmniejszenia ilości odpadów na wysypiskach (polecam artykuł z GW) :
"Wstępując do UE, przyjęliśmy zobowiązania dotyczące poprawy gospodarki odpadami. Co robimy źle? W tym roku ilość wyrzucanych na wysypiska śmieci zmniejszyliśmy zaledwie o 8 proc., a mieliśmy - o jedną czwartą. Od 2013 r. na wysypiska ma trafiać najwyżej połowa odpadów. Zamiast je składować, powinniśmy też odzyskiwać surowce wtórne i spalać resztę śmieci."

Tymczasem na stronie eko-samorządowca znalazłam tylko dwie wzmianki na temat ustawy, a o karach nic. Brak też forum i miejsca na dyskusję. Za to są informacje o tym, jak pisać projekty o dofinansowanie,  sporo informacji o samorządzie jako takim, trochę ciekawostek i aktualności oraz bijące po oczach bannerki Narodowego Konkursu Ekologicznego (uwaga: za udział w konkursie trzeba zapłacić, i to niemało) oraz akcji Dobij PETa, czyli Odkręć-zduś-segreguj. Oczywiście popieram, odkręcam, zduszam, odkładam nakrętki dla biednych dzieci, segreguję. Mam nadzieję, że dzięki temu nie będę musiała płacić więcej za wywóz śmieci, naiwna ja...

Brak komentarzy: