31 sie 2010

Eko-szkoła?

Jutro zaczyna się rok szkolny, żadne to odkrycie, serwisy ekologiczne od tygodnia już zamieszczają wpisy o ekologicznej wyprawce szkolnej (tu też), więc warto przeczytać, zanim wyruszycie na zakupy.
Jako alternatywę dla chińskich plecaczków i tornistrów mogę polecić polskie torby szyte z bannerów reklamowych, czyli HO-LO.
Co z podręcznikami? Czasami zamiast kupować nowy komplet można skorzystać z używanych. Można kupić je taniej na giełdach podręczników w bibliotekach i szkołach lub wymienić w internecie (np. w serwisie Podaj.net ) albo w Stowarzyszeniu Otwarte Drzwi (warszawska Praga).
Oczywiście eko-wyprawka to dopiero pół sukcesu, drugie pół to Ekoszkoła. Czyli taka, która włącza się w ekologiczne akcje (np. zbierania starych telefonów, nakrętek, baterii, segregowania śmieci itp.) oraz integruje społeczność lokalną. Takich "Szkół dla ekorozwoju" jest już w Polsce ponad 600, no proszę :-)
Na stronie Ekoszkoły, w dziale publikacje, do ściągnięcia jest kilka ciekawych poradników dotyczących przetwarzania przestrzeni/miejsc publicznych, oszczędzania wody i ochrony przyrody.

2 komentarze:

mnemonique pisze...

Świetny post. Dużo ciekawych informacji jak zwykle. Pozwoliłam sobie dodać link do Twojego bloga na mojej stronie http://efektnimbu.blogspot.com/2010/08/piekne-linki-link-love.html

To tak z okazji dzisiejszego Dnia Bloga

ekomania pisze...

o, w takim razie wszystkiego najlepszego :-) Dzięki!