6 gru 2011

Bajka o drzewie

Uwaga uwaga, przedstawiam kolejną ekolekturę dla dzieci :-)
Tym razem jest to Bajka o drzewie Elizy Piotrowskiej. I znów miałam okazję przeczytać książkę własnoręcznie zilustrowaną przez autorkę (to jakiś nowy trend chyba...). Ale jak widać mamy w Polsce bardzo utalentowane pisarki o zacięciu ekologicznym, bo i grafika książki, i jej treść są na piątkę (z plusem za stwierdzenie, że drzewo ma duszę).


"Bajka o drzewie" to wiersz o porach roku (między innymi), którym nie pogardzą najmłodsze przedszkolaki. Moja czterolatka też słuchała z zainteresowaniem. Więc jeśli ktoś szuka prezentu pod choinkę dla małych miłośników przyrody, to... już nie musi szukać :-)
Dodam jeszcze, że ta książeczka w twardej okładce, drukowana na papierze bezdrzewnym jest pierwszą pozycją z serii "Zielone bajki". Już się cieszę na kolejne części!
No, i dziękuję wydawnictwu BioBooks za przysłanie mi książki i tradycyjnie przekazuję ją do opolskiej  Mamoteki.

3 komentarze:

Joanna B. pisze...

Witam! Niedawno tu trafiłam i dopiero nadrabiam zaległości - fajnie, że ktoś tak pilnie śledzi ekonowości. Dopiero co zastanawiałam się, czy kupowanie książek nie jest grzechem wobec drzew - i widzę, że pojawiło się coś takiego jak papier bezdrzewny. Co to właściwie znaczy? Z czego jest wykonana taka książka? :)
Pozdrawiam!

ekomania pisze...

Witam :-) Pytanie zmusiło mnie do przemyśleń - dziękuję! Odpowiedź znajdziesz tutaj: http://ekostyl.blogspot.com/2011/12/papier-bezdrzewny.html

Joanna B. pisze...

Dziękuję :)