22 lis 2011

Prezenty, targi, kiermasze...

Po fb krąży taki oto wpis: "Zdecydujmy się na kupno prezentów Bożonarodzeniowych od drobnych przedsiębiorców, ze sklepu z rękodziełem, od sąsiada, który robi wszystko, aby utrzymać swój sklepik, od przyjaciółki, która wytwarza niepowtarzalne rzeczy, od tego, który oparł się globalizacji w naszych okolicach... Zróbmy tak, aby nasze pieniądze dotarły do zwykłych ludzi, którzy ich potrzebują, nie do firm międzynarodowych i wielkich przedsiębiorców, którzy płacą zbyt mało swoim pracownikom i przemieszczają firmy w inny koniec świata... robiąc tak więcej osób będzie mogło przeżyć szczęśliwe Boże Narodzenie."
Amen. 
Oczywiście zgadzam się, a więc zapraszam do własnoręcznego robienia prezentów, kupowania hendmejdów, prezentów niematerialnych (karnet na masaż, bilet do teatru itp.), itd.
I przy okazji reklama trzech wydarzeń/kiermaszów, gdzie właśnie takie prezenty będzie można nabyć :-)
1. Już w sobotę  26.11.2011 w Warszawie - Pchli Targ vol. 4


pchli targ: kiermasz produktów dla dzieci to cykliczna impreza promująca zdolnych ludzi i ich projekty skierowane do dzieci.
do współpracy zapraszamy ściśle wyselekcjonowaną grupę wystawców, którzy oferują jakościowe wyroby. zależy nam na samych artystach, dlatego nie współpracujemy ze sklepami wielobranżowymi, ani przedstawicielami handlowymi. nie sprzedajemy plastikowych pluszaków, ani pluszowych plastików. darmo też szukać u nas księżniczkowych, czy rysunkowych motywów – chyba, że z charakterem :)

każda edycja odbywa się w innym miejscu. ma być ładnie, wygodnie i klimatycznie, czyli w pełnej opozycji do galerii handlowych. pchli targ ma być również okazją do spotkania artystów i projektantów. imprezą, z której wyniesiemy mnóstwo inspiracji i pozytywnej energii od ludzi. dlatego zapraszamy serdecznie rodziców z dziećmi, dziadków z wnukami oraz wszelkie inne zestawienia :)

2. Kiermasz kobiecy. Łódź. Niedziela 27.11.2011.
Kiermasz rękodzieła, warsztaty plastyczne, pokaz balowej mody – to wszystko i znacznie więcej już w najbliższą niedzielę, 27.11.2011, od 10.00 do 17.00 w Ośrodku Kultury „Górna” na ul. Siedleckiej 1.

Kiermasz Kobiecy to lokalna impreza, która odbywa się cyklicznie, na terenie różnych dzielnic Łodzi. Pomysł na nią zrodził się w Instytucie Spraw Obywatelskich, w ramach programu „Pracujemy w domu”; jego zadaniem jest docenianie pracy osób, które zajmują się domem na pełen etat. Kiermasz ma pomóc stworzyć środowisko kobiet, które będą się wzajemnie wspierać i rozwijać swoje pasje, samoświadomość, podnosić samoocenę.

3. Przedświąteczne targi DIY w Lublinie, Tektura, 11 grudnia od 12.00Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnych Targach DIY w Tekturze, tym razem pod znakiem gorącej herbaty z imbirem i goździkami.
Ten świąteczny nastrój będzie również dostrzegalny na stoiskach, aż kipiących kolorami.
Jeśli jeszcze zastanawiasz się co kupić swoim bliskim lub zupełnie nie masz pomysłów na tegoroczne prezenty, polecamy ręcznie robioną biżuterię, kartki świąteczne, ubrania, torby, ceramikę i inne ciekawostki ze świata rękodzieła.
Zachęcamy również do uczestnictwa w warsztatach, na których dowiecie się jak wykonać ozdoby świąteczne z materiałów z recyclingu.
Zgłoszenia na warsztaty prosimy wysyłać na mail: targi.diy@wp.pl.
Pod tym samym e-mailem zbieramy zgłoszenia stoisk do 27.11.
Jeśli masz pytania, sugestie, uwagi- napisz do nas, odpiszemy na każdego e-maila.

4. I ostatnie wydarzenie, w którym sama maczam palce - Mama Bazar. Opole, 3 grudnia. Serdecznie zapraszam :-)

Brak komentarzy: