26 lut 2012

Chcę mieć pieska!

Już jakiś czas temu wpadły mi w ręce 2 kolorowanki wydane przez znaną organizację prozwierzęcą - Viva! oraz program Uwaga! TVN. Książeczki ucieszą najmłodszych (3-5), zwłaszcza tych, którzy marzą o własnym zwierzątku. Prosta grafika i jasny przekaz pomogą uświadomić dzieciom, że piesek w domu, to nie tylko zabawa, ale też odpowiedzialność i obowiązki (np. sprzątanie po nim na spacerze).

Kolorowankę Chcę mieć pieska można zobaczyć, wydrukować i ściągnąć, tej drugiej, czyli Pieska na spacerze nie namierzyłam w sieci, ale w Vivie! pewnie będą wiedzieli, gdzie jeszcze można kupić (4,5zł) . Może też zorganizują jeszcze lekcje edukacyjne z cyklu "Dialog na cztery łapy" o tym, "jak rozumieć zachowanie zwierząt i jak czuć się w ich towarzystwie bezpiecznie". Nagabywać, bo warto :-)

2 komentarze:

nata pisze...

dodam tylko, żeby NIE KUPOWAĆ psów i kotów, ale PRZYGARNĄĆ przyjaciela ze schroniska. jest tysiące prześlicznych, przesympatycznych psiaków i kociaków, które czekają w bidulu. "całego świata nie zmienisz, ale możesz zmienić cały świat przygarniętemu zwierzątku" - nie wiem czyj to prawie-cytat, ale to najprawdziwsza prawda :)
ps. jestem mamą dwóch najsłodszych, kiedyś schroniskowych Kotów

Sorbet pisze...

Zwierzak dla dziecka to fajny pomysł, ale pamiętaj drogi rodzicu, że to będzie Twoje zwierzątko i Ty się będziesz musiał nim opiekować, bo maluch szybko się znudzi. Zwierzaki oczywiście ze schroniska!