12 lut 2012

Ekologia dla każdego

Dzisiaj chciałam napisać kilka słów o drugiej książce z ekologicznej serii wydawnictwa National Geographic (dziękuję!).

Ekologia dla każdego. 100 sposobów na to jak każdego dnia dbać o środowisko naturalne to praktyczny poradnik dla wszystkich, którzy chcieliby chociaż trochę zadbać o swoje relację z Mamą Ziemią. Na pierwszym miejscu znajdziemy oczywiście 3 filary ekologicznego postępowania, czyli 3R (reduce-reuse-recycle). Oprócz namawiania do ograniczania konsumpcji, produktów wielorazowego użytku i recyklingu, znajdziemy też rady dotyczące zalet wspierania produktów lokalnych, prania na sucho czy uprawiania własnego ogródka. Poradnik składa się z kilku części (w domu, w ogrodzie, w pracy, na zakupach, w podróży, w społeczności), co ułatwia poszukiwanie Dobrej Rady :-) Miłośnicy statystyk, obliczeń i procentów także będą zadowoleni - w wielu przypadkach autorzy podają przemawiające do wyobraźni obliczenia, typu: "Przeciętny komputer włączony przez cały dzień zużywa prawie 1000 kilowatów energii rocznie i przyczynia się do emisji tony dwutlenku węgla. Dla porównania komputer wyłączany pod koniec dnia zużywa niespełna 250 kilowatów." (rada nr 58 - po wylogowaniu wyłącz).
Książka przyda się tym, którzy chcieliby "coś zrobić" dla środowiska, ale tak naprawdę nie wiedzą, od czego mają zacząć. Teraz już nie mają wymówki :-)

4 komentarze:

junior.marx pisze...

Po pierwsze witam i gratuluję bloga, bo to mój pierwszy komentarz tutaj:) No i chciałem zapytać, czy ta książka to raczej dla początkujących, czy ktoś kto trochę siedzi w temacie też znajdzie dla siebie jakieś ciekawe nowe pomysły?
Pozdrawiam

ekomania pisze...

Witam :-)
Myślę, że średniozaawansowani ekolodzy też znajdą coś dla siebie. Nawet jeśli to nie będą całkowicie odkrywcze rady, to przynajmniej zebrane są w jednym miejscu. Z tego typu poradników polecam także "1001 ekosposobów zachowania naszej planety" Esme Floyd.

adi pisze...

zamówiłam dzisaj, zobaczymy ;]

kot.w.paski pisze...

Książka jest świetna. Po pewnym czasie ekologia staje się codziennością a nie fanaberią od święta. Zapraszam też na www.farma-eko.pl