20 lut 2012

Konkursik? Grancik? Szkolonko?

Ostatnio doszły mnie wieści o kilku ekokonkursach i szkoleniach, więc podaję dalej, może ktoś skorzysta?

1. Gaja Zielona Ziemia - do 29 lutego!
Konkurs skierowany jest do ludzi młodych (no, niestety) 16-24 lata, można startować w kilku kategoriach (fotka, film, plakat, projekty postaci). Na zwycięzców (także wybranych przez internautów) czekają tablety, więc warto spróbować, choć czasu już niewiele.


2. Krótki film o wodzie - nakręć film dla kampanii wodnej PAH - do 6 marca!
Zadanie konkursowe to nakręcenie krótkiego (max 60 sekund) filmu  na temat dostępu do wody pitnej lub w kontekście wpływu braku wody na dostęp do żywności. Tegorocznym hasłem Światowego Dnia Wody jest „Woda i bezpieczeństwo żywnościowe”. Film może być kręcony komórką lub kamerą. Filmy laureatów zostaną opublikowane w necie oraz na projekcji podczas obchodów Światowego Dnia Wody.

3. Konkurs na scenariusz gry ekologicznej organizowany przez firmę Remondis-electro - do 15 kwietnia
W konkursie mogą wziąć udział tylko uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Scenariusz gry dotyczyć ma gospodarki odpadami i recyklingu dla dowolnej grupy wiekowej. Autorzy scenariusza mogą wybrać, czy chodzi o grę planszową, komputerową, terenową, karcianą itp. Niestety autorzy konkursu nie podają, jakie będą nagrody, jednak można zadawać pytania - marketing2.elektro@remondis.pl . Powodzenia :-)

Granty na działalność pro-eko dla szkół/przedszkoli/ngo'sów/samorządów itp.
1. Po stronie natury - konkurs grantowy Żywca 2012 - do 15 marca!
Można dostać dofinansowanie na projekt do 10 000zł. Zgłaszajcie się :-)

Szkolenia

1. Szkolenie e-learningowe Fundacji Sendzimira na temat zrównoważonego rozwoju - do 7 marca!
Dla studentów, nauczycieli i ngo-sów zainteresowanych tematem. Szkolenie internetowe jest międzynarodowe, więc będzie po angielsku, ale to chyba no problem. Najlepsi absolwenci szkolenia będą mogli wziąć udział w 3-tygodniowej Akademii letniej Wyzwania Zrównoważonego Rozwoju.

2. Druga (jesienna) edycja Szkoły Trenerów Edukacji Ekologicznej w Łodzi
Nabór odbędzie się jesienią, ale już warto pamiętać o tym bezpłatnym kursie organizowanym przez ODE Źródła i zaglądać czasem na ich stronę, żeby nie przegapić okazji :-)

3. Ogród ostoją zwierząt - program edukacyjny dla szkół podstawowych i gimnazjów
No, może nie do końca to szkolenie, ale szkoły które zgłoszą się do programu otrzymają pakiety startowe,  pozwalające na założenie przyszkolnego ogródka kwiatowego i przeprowadzenie zajęć edukacyjnych na temat ogrodów.

Brak komentarzy: